O fotografovi

Jako fotograf se zaměřuji téměř výhradně na studiovou produktovou fotografií. Díky zkušenostem s vlastními e-shopy kladu u fotografií důraz nejen na technickou kvalitu, ale především aby zaujaly a prodávaly.

20x30-HMOB8252_tverec

K produktové fotografii jsem začal směřovat již zhruba od 2. ročníku středoškolského studia v oboru užitá fotografie a média pod vedením doc. Mgr. Kozlíka. Při studiu fotografie na VOŠ pod vedením Prof. Mgr. Vojtěchovského jsem již měl zařízený ateliér a živnostenský list na stěně. Postupně jsem pracoval na nejrůznějších zakázkách a sbíral zkušenosti s různými typy produktů.

Významný milník pro můj další vývoj ve fotografické praxi bylo založení vlastního internetového obchodu – pochopení potřeb z druhé strany; důraz na koncového uživatele (představení produktu jako řešení) a vliv na konverze.

Fotografuji zrcadlovkou Canon 1Ds Mk. III s rozlišením 21 Mp
K nim používám objektivy Canon, především řady L vč. shiftovacího objektivu 90 mm určeného zvlášť na produktovou fotografii.

Využívám zázemí vlastního ateliéru vybaveného pro produktovou fotografii, zábleskovými jednotkami značky Fomei, stolem pro bezstínovou fotografii a plejádou dalšího vybavení.

Pro zpracování fotografií používám licencovaný software Adobe Design Standard 6 (v první řadě Adobe Photoshop CS6).