O fotografovi

Jako fotograf se v současnosti zabývám především Produktovou fotografií a studiovou Reklamní tvorbou. Produktová fotografie pro mne není jen prosté zobrazení Vámi nabízeného produktu, ale velmi důležitý nástroj vizuální prezentace Vašeho výrobku, na jejímž základě se zákazník rozhoduje o koupi. Mojí snahou je proto dosažení co nejlepší kvality snímku nejen technické ale i z pohledu nápaditosti a originálnosti. Právě proto kladu ve své praxi důraz na kreativitu, precizní zpracování, osobní přístup k zakázce i technickou kvalitu.

K produktové fotografii jsem začal směřovat již zhruba od 2. ročníku středoškolského studia v oboru užitá fotografie a média pod vedením doc. Mgr. Kozlíka. Při studiu fotografie na VOŠ pod vedením Prof. Mgr. Vojtěchovského jsem již měl zařízený ateliér a živnostenský list na stěně. Postupně jsem pracoval na nejrůznějších zakázkách a sbíral zkušenost s různými typy produktů a služeb a specifiky jejich cílových skupin. Pro můj další vývoj ve fotografické praxi bylo významné založení vlastního internetového obchodu – pochopení potřeb z druhé strany; důraz na koncového uživatele a konverze.

Ve volných chvílích, o které je bohužel v současnosti poněkud nouze, se věnuji i dokumentární a volné tvorbě.

Fotografuji přístroji Canon, konkrétně profesionálními zrcadlovkami Canon 1Ds Mk. III (digitální zrcadlovka) a Canon 1V-HS (kinofilmová zrcadlovka, odkaz anglicky).
K nim používám objektivy Canon, především prestižní řady L

Využívám zázemí vlastního ateliéru vybaveného pro produktovou fotografii, zábleskovými jednotkami značky Fomei, stolem pro bezstínovou fotografii a dalšími.

Pro zpracování fotografií používám licencovaný software Adobe Design Standard 6 (v první řadě Adobe Photoshop CS6)